70 - lecie Juraty

70 - lecie Juraty.

Gustownie ubrane, piękne panie w ekskluzywnej limuzynie z paradnymi parasolami, panowie w kapeluszach, z wdziękiem podpierający się laskami.
Tajemnicze rozmowy i dyskretne uśmiech, Akcje Juraty z 1930 roku lekko wysunięte z kieszeni męskich marynarek, muzyka orkiestry i zapach lasu sosnowego - w takiej atmosferze przebiegał trzeci i najważniejszy dzień obchodów 70-lecia Juraty.
I któż z nas nie chciałby na dłużej zatrzymać atmosfery Juraty z lat dwudziestych i trzydziestych?

Program obchodów 70-lecia Juraty zaplanowano na trzy dni.Rozpoczęły się 14 czerwca koncertem organowym, w kościele parafialnym w Juracie. 
W drugim dniu Hotel Bryza zorganizował turniej tenisowy i golfowy, a na estradzie przed hotelem "Neptun" rozbrzmiewały melodie dwudziestych. w ciągu dnia firma rodzinna "REBOK" serwowała doskonałe potrawy z ryb , Henryk Kroll - artysta metaloplastyk z Jastarni wykonał pokaz kowalstwa. Wieczorem w LIDO wystąpiła Hanna Banaszak. Kulminacyjnym momentem obchodów święta Juraty był przemarsz Króla Mórz Neptuna ze świtą przez promenadę Międzymorze. Zaraz o tym odbył się Chrzest Morski dla "szczurów lądowych" i występy zespołów ludowych z Kaszub. To tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów z okazji jubileuszu nadmorskiego kurortu.

Impreza przypomniała nam , że już przed siedemdziesięcioma laty Jurata należała do grona ekskluzywnych kąpielisk morskich II Rzeczypospolitej. Jaki jest dorobek dzisiejszej Juraty i co zrobić, aby przyszłoroczne obchody Dni Juraty były jeszcze okazalsze? - z pewnością będzie to temat niejednej dyskusji wśród miłośników i sympatyków Juraty.

(2001-07-05)

                                                                                                                                                                                          żródło: polwysep.pl

HOME

KAMERA ONLINE

AKTUALNOŚCI

CIEKAWOSTKI

KONTAKT

Jurata apartamenty, pokoje,kwatery,tanie noclegi w Juracie

USŁUGI

ATRAKCJE

Projekt i realizacja:  nadmorzem.eu

REALIZACJE

OFERTA

KONTAKT

O NAS

POLITYKA PRYWATNOŚCI