STYCZEŃ

LUTY

STYCZEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

LUTY

STYCZEŃ

1 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Jurata :)

2 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Napisała do nas Joanna Przybysz‎ - Może warto się zastanowić ?

Przyjeżdżam do Juraty od kilku lat i byłam zachwycona tym miejscem....do dzisiaj! Dzisiaj mnie tutaj tak wkurw.....,że oto mój pierwszy wpis w mojej Facebookowej historii.
Mieszkamy w apartamentowcu na końcu ul. Ratibora - w okolicy są domy, które rdzenni mieszkańcy wynajmują przybyszom. Świat nam są w stanie przychylić, abyśmy w tym rejonie, który prawie w 100% żyje z turystyki, zostawili jak najwięcej pieniędzy. Cisza tu i spokój, puste piękne plaże. Byłam z dziećmi w kilkunastu polskich nadmorskich miastach i odkąd odkryłam Juratę (bez tych perfidnych kramików z "badziewiem", bez hałasu i tłumów) to już nigdzie indziej nie chcę jechać. 
Aż tu dzisiaj Straż Miejska skutecznie całą tą moją miłość zburzyła bo dostałam dzisiaj od niej DWA mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Żebym to ja rzeczywiście źle zaparkowała, przeszkadzając komuś, zagradzając jakiś wjazd...Tutaj, gdzie mieszkam jest dosłownie kilka miejsc parkingowych, reszta samochodów parkuje wzdłuż ulicy. I ja też tak zaparkowałam, kołem wjechałam na chodnik, który graniczy z zaśmieconym lasem, tak abym nie przeszkadzała przejeżdżającym samochodom. Dodam, że po przeciwnej stronie drogi jest wypasiony, szeroki na 3 metry chodnik z prawdziwego zdarzenia, także żadnemu przechodniowi nie brakowało pustego chodnika. Obok mnie, w ten sam sposób stało zaparkowanych kilkanaście samochodów - z całej polski - patrząc na rejestracje. Gdy znalazłam mandat z informacją, że mam się zgłosić do Straży Miejskiej w Jastarni, zamiast jechać - zadzwoniłam. Jakaś miła Pani ze Straży miejskiej, po podaniu rejestracji samochodu, poinformowała mnie, że zaparkowałam...na chodniku! Tłumaczyłam jej, że chodnik, którym chodzą ludzie jest po drugiej stronie drogi, że "chodnik" na którym ja stoję jest de facto obrzeżem drogi, gdyż ma jakieś pół metra szerokości...ok - nie będę się kopała z koniem! Omówiłam jeszcze z Panią sposób prawidłowego zaparkowania samochodu w tym miejscu - czyli Pani dokładnie wiedząc, gdzie stoję - powiedziała, że jeśli zjadę z chodnika i stanę kołami na drodze - to będzie OK. Tak też uczyniłam i poszłam na spacer. Jakież było moje zaskoczenie, gdy kilka godzin później, wracając z tegoż spaceru zastałam Panów Strażników Miejskich z Jastarnii, fotografujących mój samochód (jako dowód w sprawie)!! Tym razem okazało się, że w tym miejscu w ogóle nie wolno parkować! Panowie przepytali mnie ze znajomości znaków drogowych (już myślałam, że dostanę mandat z ich nieznajomości - bo nie rozpoznałam znaku informującego o strefie zamieszkania). Informacja, że rano ich przedstawiciel dokładnie poinformował mnie, że stojąc w tym miejscu ( ale nie na chodniku) będę w zgodzie z prawem, nic nie dała. Powiedziano, że kłamię, że to bzdura itp. Dyskusja w stylu, że w tej okolicy nie żadnego miejsca parkingowego, że ja tutaj NIKOMU ani NICZEMU nie przeszkadzam - nie dały żadnego rezultatu. Kolejny argument, że przecież przyjeżdżam tutaj i zostawiam w tej miejscowości "kupę kasy", z której oni m.in. są opłacani - też nic nie dał. Dostałam tylko aplauz od właścicieli okolicznych pojazdów i .....właścicieli okolicznych mieszkań - rdzennych mieszkańców Juraty - którzy powiedzieli mi później, że mają dość arogancji Straży Miejskiej w Jastarni!!!! Opowiedzieli o pewnym stróżu, który pracuje w domu przy Ratibora 65 (to "Pan" z dawnych służb, który dorabia sobie do emerytury i do butelki, z którą się nie rozstaje), który to właśnie informuje straż o źle zaparkowanych samochodach (chyba znów chce się poczuć ważnym). 
PUENTA tego opisu jest taka - jak to jest możliwe, że gmina, która żyje z turystyki, która od pieniędzy turystów jest zależna, bo tutaj NIE MA żadnego innego sposobu na zarobienie pieniędzy, może tak niegodziwie postępować z turystami. Jak to jest możliwe, że gmina daje pozwolenia na budowę ogromnych, drogich apartamentowców, a nie buduje ŻADNYCH miejsc parkingowych. Oczywiście ważne jest, abyśmy żyli w harmonii z naturą, ale świat idzie do przodu, samochodów przybywa i władze POWINNY znaleźć złoty środek. A to co dzisiaj zrobiły pokazuje, że kompletnie nie mają pojęcia jak go znaleźć! Szkoda, bo to może być mój ostatni raz, kiedy przyjeżdżam do tej cudownej miejscowości i zostawiam tutaj pieniądze!!!

3 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - udostępnił(a) zdjęcie użytkownika CiapKOTY szukają domu

Może ktoś widział ?
Nasza malutka Pliszka vel Szprotka zaginęła 16 .06.13 w Juracie, wyślizgując sie przez niedomknięte okno ,podczas gdy nie było nas w domu, miedzy godzina 16-20 . Nigdy wczesniej nie wychodziła nigdzie sama ,wiec myśle ,że nie mogła odejść zbyt daleko domu .Tak wiec są to okolice molo w Juracie. Przeszukiwaliśmy okolicę wielokrotnie ,niestety bez sladu. Maleństwo ma dopiero ok 2 miesięcy dlatego moją nadzieją jest, że ktoś ją znalazł i jest bezpieczna. Powiadomcie mnie prosze, jeśli ktoś ją widział, jeśli ktoś wie gdzie jest.Okrutnie się martwię . Czekam tel 504 754 227 email 108angie.wp.pl
Angelika

4 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Godziny odjazdów - Ciuchcia Manix Jurata > Jastarnia

7 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Zmiana szaty graficznej, wskakujcie i oglądajcie: www.nasza-jurata.pl - bo ta strona dla WAS jest ! - Komentarze mile widziane :)

7 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Pamiętacie SAM SPOŻYWCZY w Juracie ? Teraz na jego miejscu stoi apartamentowiec przy ul. Międzymorze. Zdjęcie SAMU można zobaczyć na stronie: nasza-jurata.pl

9 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Jurata - Bałtykarium i jego mieszkańcy :)

15 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Dzisiaj o godz: 20.08 — Grażyna Łobaszewska & Ajagore w  Juracie. 

15 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Służby Porządkowe i wlepianie mandacików za złe parkowanie - Jurata 

19 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Scena w Juracie godz: 20:00 - Macież - zapraszamy.  

20 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Jurata - oto miejsce z idealną pogodą dla wszystkich uprawiających sporty wodne.

20 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Cezary Pazura w Juracie - Hotel Lido.

24 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Próbował wjechać jaguarem do hotelu w Juracie.
50-letni mężczyzna, mieszkaniec Warszawy, próbował wjechać jaguarem na teren hotelu w Juracie. Kierowca uszkodził fontannę i drzwi do recepcji. Gdy na miejsce przybyła policja, mężczyzna jeździł samochodem po hotelowym dziedzińcu. Funkcjonariusze musieli oddać strzały ostrzegawcze. Kierowca został zatrzymany i przewieziony na posterunek policji w Pucku. Środa, 24 lipca 2013, źródło:TVN24/x-news

25 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - Jurata - spacer nad morzem i nie tylko :)

25 lipca 2013 

Jurata noclegi - nasza-jurata.pl - udostępnił(a) album użytkownika mini.nadmorzem.eu

Ciekawe ile czasu zajęło zrobienie takiego tortu ? Smacznego :)

HOME

KAMERA ONLINE

AKTUALNOŚCI

CIEKAWOSTKI

KONTAKT

Jurata apartamenty, pokoje,kwatery,tanie noclegi w Juracie

USŁUGI

ATRAKCJE

Projekt i realizacja:  nadmorzem.eu

REALIZACJE

OFERTA

KONTAKT

O NAS

POLITYKA PRYWATNOŚCI